Статьи о пандусах


Тактильні та візуальні позначення

Номери поверхів маркуються шляхом нанесення на верхню частину поручня від його краю на відстані 200 мм рельєфних позначок, які виконуються у вигляді табличок з рельєфним нанесенням (карбування, лиття) арабських цифр номера поверху. Висота цифр – 10 мм, рельєфність контуру – 5-8 мм

(ДСТУ-Н В.2.2-31-2011, пункт 4.1.10)

Ділянки підлоги на шляхах руху МГН на відстані 0,6 м перед дверними прорізами і входами на сходи і пандуси, а також перед поворотом комунікаційних шляхів повинні мати попереджувальну рифлену і (або) контрастно забарвлену поверхню. Допускається передбачати світлові маячки;

(ДБН В.2.2-17:2006, пункти 6.1.9)

Ліфти

Ліфт повинен зупинятися на всіх поверхах, а його розташування має бути чітко позначено для легкої ідентифікації місцезнаходження.

Прибуття на кожен поверх має сигналізуватися за допомогою як звукового, так і візуального сигналів, спеціально для людей зі зниженим зором і слухом.

 

Параметри ліфта

Внутрішні пропорції ліфта 1,40 м Х 1,60м, що дозволяють людині в інвалідному кріслі робити повне обертання, або одночасно перебувати в ліфті двом людям в інвалідних кріслах

Мінімальні внутрішні параметри кабіни ліфта 1.10м Х 1,40 м, які дозволяють доступ до ліфта однієї людини в інвалідному візку.

Ширина повного розкриття дверей повинна бути не меньше 0,80 м, оптимальна ширина 0,90 м.

Поруччя повинні знаходитися на висоті 0,80-0,85 м від рівня підлоги.

Дзеркало, розташоване на висоті 0,40 м - 1,60 м навпроти дверей є важливим допоміжним орієнтиром для людини, що користується інвалідним візком.

У кабіні ліфта повинно бути сидіння, що відкидається для людей з проблемами опорно-рухового апарату.

Для полегшення доступу до панелі управління ліфта її краще розташовувати на бічній стіні, на висоті 0,90 м - 1,20 м над рівнем підлоги.

Кнопки панелі управління повинні бути контрастними по відношенню до кольору оточення (в ідеальному варіанті підсвіченими) і не реагувати на випадковий дотик.

Цифри на кнопках краще робити рельєфними, легко розпізнаваними на дотик, особливо кнопку аварійного виклику, бажано продублювати шрифтом Брайля.

Кнопка виклику повинна знаходитися на висоті 0,90 м - 1,20 м над рівнем підлоги.

З обох боків дверей повинні розташовуватися рельєфні цифри - індикатори поверху, щоб незряча людина без супроводжуючого могла визначити, на який поверх вона приїхала.

Індикатор пересування ліфта повинен знаходитися на висоті приблизно 1,80м.

Перед ліфтом повинна бути вільна площадка розміром 1,50 м Х 1,50 м.

Інтервал закриття дверей повинен бути не менше 5 секунд, щоб забезпечити вільне переміщення людини в інвалідному візку.

Крім того, ліфт повинен бути оснащений активатором повторного відкриття дверей.

Простір перед ліфтом та розміри кабіни

Категория: Нормы ДБН пандус Украина | Добавил: Profsvarka (01.02.2020)
Просмотров: 68 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0